Внимание! Учетная запись редактора была взломана и неизвестным лицом размещались не проверенные новости с Сентября 2022 года. В настоящий момент учетная запись была восстановлена. Приносим извенения.

"Набережний квартал" для Львова – панацея чи афера?

"Набережний квартал" для Львова – панацея чи афера?

22 июля 2014, 17:36Экономика Крыма

Навесні 2014 року у Львові почалося будівництво великого житлового комплексу "Набережний квартал" по вул. Пулюя, яке сам забудовник називає "наймасштабнішим львівським будівництвом" та "втіленням мрій багатьох людей у життя". Попри позиціонування цього 10-поверхового об’єкту як сучасного та комфортного житла, ціна квадратного метра у "Набережному кварталі" залишається підозріло низькою – 5900 гривень, що за нинішнім валютним курсом складає всього 500 доларів США, пише сайт http://kommentator.org/2014/07/21/naberezhniy-kvar.

Станом на сьогодні, незважаючи на сумніви у законності відведення землі та самого будівництва, мешканці Львова вже придбали більше 100 квартир у житловому комплексі. Неймовірно низька ціна настільки приваблює покупців, що вони закривають очі на численні проблемні питання "наймасштабнішого будівництва", які, зрештою, можуть призвести до того, що довірливі львів’яни можуть у підсумку виявитися …покупцями повітря.

"Еліта-Центр" по-львівськи?

Покупцям квартир у "Набережному кварталі" пропонують стати асоційованими членами будівельного кооперативу ЖБК "Апартаменти-Захід" (Ідентифікаційний код за ЄДР 39206113, м. Львів, вул. Наливайка, 3. Кімната 9, голова кооперативу Мацюк Костянтин Сергійович). Важливе уточнення – "асоційоване" членство у кооперативі у даному випадку означає, що покупці не мають права голосу на зборах кооперативу. Всі рішення від імені кооперативу приймають виключно повноправні члени кооперативу – його засновники, а єдиний вид діяльності в кооперативі, доступний для його асоційованих членів – це сплата так званих пайових внесків.

Далі – ще цікавіше. Договором передбачено попередню оплату 90% вартості житла шляхом сплати громадянами пайового внеску на рахунок кооперативу. Це по суті є фінансуванням будівництва житла шляхом пайової участі фізичних осіб, що на сьогодні заборонено Законом України "Про інвестиційну діяльність".

Крім того, "пайовики" (а не покупці житла, як це мало би бути за законом), нічого не сплачують власне забудовнику, а тільки вносять членські внески на діяльність кооперативу, який, фактично, є посередником між забудовником і покупцями квадратних метрів. Тобто, львів’яни мусять не купувати житло у надійного забудовника з історією на ринку, а фінансувати (та ще й у спосіб, заборонений законом!) створений у травні 2014 року кооператив.

Візит у офіс продажів "Набережного кварталу" не прояснює ситуації. Навпаки – створює ще більше плутанини. Там потенційним покупцям розкажуть, що замовником будівництва є ТзОВ "Діексбі інтернешнл", генпідрядником – ТзОВ "Екскомбуд", проектувальником – також "Діексбі інтернешнл". Ще одна залучена до будівництва компанія – "Інноваційне будівництво".

Закономірним є питання про те, де у наведеному вище переліку ЖБК "Апартаменти-Захід"? Його немає. Тобто у випадку, якщо щось піде не так, покупці квартир не можуть нічого вимагати від забудовників, бо не укладали з ними жодних угод. Єдина структура, якій теоретично могли би пред’являти претензії покупці повітря по вулиці Пулюя – це сам кооператив. Але й тут на них чекає сюрприз. У випадку незавершення будівництва члени кооперативу за законом не можуть подати позов на кооператив до суду, адже це означало б, що вони судитимуться самі з собою.

У "Набережному кварталі" не називають і кінцевих власників компанії, а у документах фігурують лише підставні особи. Покупців чомусь не насторожує, що кооператив очолює одна особа, документи підписує друга, забудовником є третя особа, а підрядником – четверта. Це позбавляє інвесторів навіть теоретичної можливості повернення коштів. Також кооператив чи забудовник по даній схемі не сплачує жодних податків, і, як стверджують експерти, мусить користуватися схемами обналу готівки, що є черговим, а у даному випадку вже й підсудним, порушенням закону.

Усі ці подробиці наводять на закономірний висновок про те, що вся діяльність "Набережного кварталу" має ознаки фінансової піраміди, тобто побудованої за шахрайською схемою будівельної афери на кшталт скандально відомої київської компанії "Еліта-Центр".

За хрестоматійним визначенням, фінансова піраміда – це організація, членство в якій набувається за умови внесення певних внесків, і яка здатна продовжувати своє функціонування лише за умови вступу до неї все нових і нових членів.

До речі, на сайті львівського "Набережного кварталу" перелічені більше 10 об’єктів, які компанія (так і невідомо, яка саме, – невже створений два місяці тому кооператив?) будує у різних регіонах України. Це означає, що таємничі кінцеві власники будівельної піраміди збирають гроші на будівництво по всій Україні, вкладаючи невелику їх частину у будівництво, яке створює видимість активного розвитку всіх проектів. Проте щойно потік все нових і нових довірливих вкладників припиниться, забудовник не зможе побудувати вже куплені людьми квартири.

До речі, "мега-забудовник", яким позиціонує себе "Набержений квартал", збираючи кошти на будівництво від мешканців Львова, Києва, Хмельницька, Вінниці та інших міст – насправді здав у експлуатацію аж 2 (!) будинки – перший у 2007 році, другий у 2010.

І ще один штрих для повноти картини. У разі, якщо хтось із покупців захоче вийти з кооперативу, він як асоційований член повинен продати свою частку в кооперативі іншій особі (тобто привести в кооператив іншого інвестора замість себе). Інакше вже внесені гроші не повертаються. Ну чим це не шахрайство?

Проблеми з законом і не тільки

Щойно почалося будівництво "Набережного кварталу", мешканці прилеглих до ділянки по вулиці Пулюя будинків вийшли на протест. Вони вважають будівництво незаконним, заявляють про відсутність у забудовника відповідних дозволів та стверджують про небезпечність будівництва через геологічні особливості ділянки.

"Наш будинок через ці роботи дає тріщину. Також тут є підземні порожнини, на яких будувати взагалі не можна. Львівські будівельні компанії відмовлялися від будівництва, бо порахували, що укріплення території буд новим будинком обійдеться дуже дорого, вартість квадратного метра у новобудові зважаючи на це буде надзвичайно високою, а отже проект не буде рентабельним. Насторогу викликає те, що чужа компанія вирішила тут реалізовувати проект і ціни є підозріло низькими. Вже можна здогадатися, що роботи тут проводять із порушеннями", – заявила одна з активісток протесту проти новобудови.

Представники забудовника визнають, що результати проведених інженерно-геологічних досліджень показали наявність під фундаментом новобудови такого явища, як карст. Проте вони запевняють, що вжили всіх необхідних заходів, щоб забезпечити стійкість будинку. І це – всього за 500 доларів за квадратний метр.

Із дотриманням будівельних нормативів і вимог безпеки у "Набережного кварталу" – теж велика проблема, але ці факти варті окремого журналістського дослідження, яке буде опубліковане найближчим часом.

До речі, конфлікт із сусідами змусив забудовників визнати ще одну цікаву деталь: у "Набережному кварталі" ще не визначилися з поверховістю будинків. Наразі вони ще думають, скільки ж поверхів будувати – 9, 10 чи 12, але це не заважає їм вже продавати квартири. Саме так діяли аферисти з "Еліта-Центру", які почали продавати квартири ще на етапі котловану. А коли дешеві квадратні метри почали розбирати, як гарячі пиріжки, шахраї запустили продаж одних і тих же повітряних "квартир" по декілька разів. Їхній рекорд – чотири власники однієї і тієї ж квартири, яку ніхто насправді і не збирався будувати.

На сайті "Набережного кварталу" під інформацією про те, що львів’яни вже купили у комплексі більше 100 квартир, розміщена цікава цитата.

"Будівництво у Львові законне і завершиться вчасно", – Юрій Сусляк, співзасновник.

На жаль, пан співзасновник не уточнює, що саме він співзасновував. Незаконний кооператив? Фундамент будинку на Пулюя? "Набережний квартал"? А що таке "Набережний квартал"? Та й цитата ця, розміщена на офіційному сайті, виглядає підозріло. Коли організація справді діє законно і впевнена у своїй правоті, вона не кричить на кожному кроці про законність своїх дій. А наведене твердження більше схоже на аутотренінг із відомого радянського фільму: "Я самая обаятельная и привлекательная"…

Список об’єктів будівництва у різних містах, наведений на сайті львівського "Набережного кварталу" у юридичному плані нічого не об’єднує. Фактично ж має місце діяльність групи фізичних та юридичних осіб, яка має ознаки фінансової піраміди. Формально ці проекти реалізовуються різними юридичними особами, але фактично вони пов’язані між собою через одних тих самих фізичних осіб засновників та керівників (зокрема Юрія Смалюка, Руслана Полякова, Анатолія Попова), юридичних осіб (зокрема ТОВ "Фірма "Тонус", ЄДРПОУ 23845071), а також однотипними сумнівними схемами роботи, описані вище. Наразі всі дороги ведуть до так званої "Development Creative Group (DCG)", про яку в інтернеті чимало негативних відгуків. Наразі залишається сподіватися, що цими дорогами пройдуться не лише журналісти, але й співробітники прокуратури. Вони зможуть дізнатися багато цікавого про будівельний бізнес по-львівськи.


Погода

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

Опрос

Как ваше финансовое благополучие?

Ниже среднего
Хватает
Все отлично
Да хоть камни с неба! Я на родине!
» Архив опросов
Календарь событий
« Октябрь 2023
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ ВС
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Мы в соцсети
Наверх